TOPÍME & CHLADÍME

ESTIA

 JAPONSKÁ KVALITA

A
TOSHIBA_Logo-500-300x64[1]

Všechna tepelná čerpadla ESTIA fungují na základě stejného principu. Z okolního vzduchu se získává energie, kterou se ohřívá voda. U tepelných čerpadel vzduch-voda označovaných jako systémy split se jedná o tepelná čerpadla vzduch-voda složená z venkovní jednotky, která slouží k získávání a přeměně energie, a vnitřní jednotky, jež získané teplo předává do topného okruhu. Obě jednotky jsou vzájemně propojené uzavřeným okruhem. Chladivo cirkulující v tomto okruhu má bod varu hluboko pod –20 °C, a proto na rozdíl od vody nemůže zamrznout.

Tepelné čerpadlo ESTIA je výkoný, přehledný a ucelený systém, který můžete použít v rozsahu dle vašich potřeb.

Správnou volbu vám pomůže vybrat hledisko, pro jaký typ objektu potřebujete najít ideální tepelné čerpadlo.

topný výkon

4 - 11 Kw

akustický tlak ve 1 m

od 29 dB(A)

cena bez DPH

od 138 tis. Kč

„Společnost TOSHIBA Air Conditioning ztělesňuje prvotřídní účinnost, všestrannou škálovatelnost a mimořádnou kvalitu a investuje do špičkových technologií, aby našla průkopnická řešení pro náš svět a zlepšila kvalitu života.“

Doporučujeme…

Do malých prostorů bytů a apartmánů, kde je málo prostoru pro technická zařízení doporučujeme provedení ALL-IN-ONE, kdy vnitřní jednotka tepelného čerpadla je kombinovaná a obsahuje nejen potřebnou technologii topení, ale zároveň zásobník TUV. Prostě – vše v jednom.

Do nových domů s kvalitní izolací a technologií stavby doporučujeme systémy ESTIA R32 a hlavně s extrémně malým hydroboxem, nejmenším na trhu! Pak je již na vás, zda chcete pouze vytápět, a nebo zda pouhým přikoupením zásobníku TUV máte možnost i ohřevu TUV, bez dalších příslušenství – ESTIA je již plně připravena pro jeho připojení!

Pro rekonstrukce domů a topných systémů doporučujeme systémy ESTIA R410A pro jejich vyšší výkon. Pro velké objekty nebo pro radiátorové topné systémy můžete zvolit systém ESTIA R410A HI-POWER kdy získáte nejen vyšší výkon, ale hlavně vyšší teplotu topné vody, takže můžete zachovat stávající rozvody topení.

Upozornění:
Dbejte na kvalitu oken, střešní izolaci objektu a případně zateplení objektu. Stále platí, že nejlevnější energie je ta, kterou nespotřebujete!

VÝHODY TEPELNÉHO ČERPADLA VZDUCH-VODA