TOPÍME & CHLADÍME

HAORI

Splity 1:1

A
TOSHIBA_Logo-500-300x64[1]

Designová nástěnná jednotka vyšší střední třídy s univerzální koncepcí textilního opláštění, maximální energetickou účinností a standardně integrovaným WiFi modulem. Je určena k použití s venkovní jednotkou single Split 1:1 nebo v kombinaci s dalšími vnitřními jednotkami a Multi venkovní jednotkou pro 2 až 5 místností.

chladicí výkon

2,5 - 4,6 kW

topný výkon

3,2 - 5,5 kW

účinnost SCOP

5,1 - 4,6

VÝHODY MODERNÍ KLIMATIZACE HAOR

Technická specifikace

SCOP (Seasonal Coefficient of Perfomance), znamená sezónní topný faktor, který vyjadřuje poměr energie vyrobené a energie k tomu potřebné (spotřebované) v průběhu celého roku.

Hodnota SCOP se sestavuje z dat zjištěných na příslušných jednotkách a z klimatických dat. Průměrný roční topný faktor SCOP je udáván podle normy EN 14 825.

Konkrétně například SCOP 5,2 znamená, že tepelné čerpadlo spotřebuje 1 kWh elektrické energie na to, aby vyrobilo 5,2 kWh energie tepelné.

Z pohledu účinnosti jednotek je pak vhodné se soustředit na parametry SEERSCOP. Chladicí faktor (SEER) a topný faktor (SCOP) vyjadřují sezonní energetickou účinnost. Čím jsou čísla vyšší, tím je lepší energetická účinnost zařízení.