TOPÍME & CHLADÍME

Tepelná čerpadla

Tepelné čerpadlo je ekologický, ekonomický a moderní zdroj tepla. K vytápění využívá teplo ze vzduchu. Pro naše mírné klima je nejvhodnější zvolit k vytápění invertorové tepelné čerpadlo vzduch-voda.

VÝHODY TEPELNÉHO ČERPADLA VZDUCH-VODA

Velmi dobrá investice

Tepelné čerpadlo je díky nízké spotřebě elektrické energie levnou formou topení – jak z hlediska pořizovacích nákladů, tak při běžném provozu.

Úspora elektrické energie

Prostřednictvím chytré sítě je zaručena jednoduchá integrace fotovoltaického systému, a potřebnou elektrickou energii si tak můžete vyrábět sami.

Možnost získání dotací

Na topení pomocí tepelného čerpadla lze získat dotace v rámci programu Nová zelená úsporám.

Univerzálnost

Vzduchová tepelná čerpadla fungují stejně dobře jak s topnými tělesy, tak s podlahovým topením, a lze je používat k topení i chlazení.

Maximální spolehlivost

Inteligentní technologie kompresoru umožňuje režim topení i při teplotě –25 °C. Chlazení je zase možné až do teploty +43 °C.

Ekologické řešení šetřící zdroje

Topení vzduchem je neutrální z hlediska CO2. Vzduch je k dispozici bez omezení a nepotřebuje žádný prostor pro uskladnění.

JAK FUNGUJE TEPELNÉ ČERPADLO VZDUCH VODA?

CO JE INVERTOR?

Jedná se o rotační kompresor, u kterého je možno plynule řídit jeho otáčky a tím plynule regulovat okamžitý výkon kompresoru i celého zařízení.

Tepelné čerpadlo je tak schopné pružně reagovat na změny počasí bez nutnosti častého vypínání a zapínání. Snižuje se tím spotřeba energie, zvyšuje se spolehlivost a životnost zařízení. Další výhodou je, že nepotřebuje akumulační nádobu, čímž se stává skladnější.

VÝHODY INVERTORU